صفحه اصلی

 توکسوپلاسموز

1397-4-14


به گزارش مدیر روابط عمومی" بیمارستان" مسئول بهداشت محیط بیمارستان"سارا شهاب" با توجه به شروع فصل تابستان و بازی بچه ها در کوچه ها ،آموزشات لازم در مورد بیماری توکسوپلاسموز به کارکنان این مرکز دادند.

سارا شهاب در مورد انتقال توکسوپلاسموز گفت: ویروس توکسوپلاسموز میتواند از طریق استفاده از گوشت خام و یا نیمه خام که مهمترین و معمول ترین راه انتقال بیماری می باشد ،اب و خاک آلوده به مدفوع گربه که میزبان هایی این انگل می باشد. ،شیر غیر پاستوریزه حیوان آلوده و انتقال مستقیم به جنین در مادران بارداری که برای اولین بار به توکسوپلاسما مبتلا شده اند.این اووسیست ها می بایست حداقل 24 ساعت را در محیط آزاد سپری کنند تا توانایی بیماری زایی را بدست آورند. اووسیست ها بسیار مقاوم بوده و می توانند ماه ها یا سال ها در طبیعت باقی بمانند. حتی اووسیست ها در مقابل یخ زدگی یا گرمای شدید نیز مقاوم هستند و می توانند توسط باد و آب در مسافت های طولانی جابجا شوند.

شهاب افزود:در دو گروه از افراد جامعه احتمال بیماری وجود دارد: الف) افرادی که مبتلا به بیماری های تضعیف کننده سیستم ایمنی هستند. در این گروه معمولا افرادی قرار دارند که مبتلا به ویروس HIV هستند. در این افراد به دلیل رشد زیاد انگل در بدن و عدم توانایی سیستم ایمنی در متوقف ساختن آن، علائم بالینی ظاهر می شود که میتوان به علائم عصبی شدید، تشنج، فلجی، کما و مرگ حتی با وجود اقدام به درمان، اشاره کرد.

ب( مادرانی که در طول بارداری برای اولین بار توسط توکسوپلاسما گوندیای آلوده می شوند میتوانند عفونت را به جنین منتقل کنند. اکثریت نوزادان در حین تولد نشانه های بالینی را نشان نمی دهند و به مرور زمان این علائم شکل میگیرد. کودکانی که به صورت مادرزادی به این انگل آلوده شده اند دارای علائمی از جمله نابینایی، ناتوانی های ذهنی، ناشنوایی و در موارد شدید مرگ می باشند.

خانم ها می توانند قبل از بارداری از تست های سرولوژیک موجود برای ردیابی توکسوپلاسما استفاده نمایند. احتمال انتقال انگل به جنین و بیماری نوزاد در خانم هایی که قبل از بارداری با این انگل آلوده شده اند و دارای آنتی بادی در مقابل آن هستند وجود ندارد..

سارا شهاب در آخر در مورد راه های پیشگیری گفت:

  1. ظرف مدفوع گربه را روزانه قبل از آنکه اووسیست ها عفونی شوند، تمیز کنید. خانم های باردار یا افرادی که ضعف ایمنی دارند، ظرف گربه را تمییز نکنند یا برای انجام این کار از دستکش پلاستیکی استفاده نمایند.
  2. سبزیجات را کامل بشویید، آب چاه، رودخانه و … را قبل از استفاده بجوشانید.
  3. دست های خود را پس از کار کردن با خاک، پاک کردن گوشت، سبزیجات و فرآورده های لبنی غیر پاستوریزه با آب و صابون بشویید و از خوردن محصولات لبنی غیر پاستوریزه خودداری کنید.
  4. محل پاک کردن گوشت، چاقو و … را پس از اتمام کار کاملا شسته و ضدعفونی کنید.
  5. حیواناتتان را عقیم کرده و در داخل منزل نگهداری کنید و به آنها اجازه شکار موش و پرنده و … را ندهید.
  6. گربه را فقط با غذاهای آماده مخصوص گربه و یا گوشت پخته تغذیه نمایید.